frenos - berkaygold

İçeriğe git

Ana Menü

frenos

Sürtünme balataları konusunda uzmanlığını kanıtlayan Frenos Sauleda müşteri mutluluğu temelinde yapılanmıştır. Bu nedenle geleceği şekillendiren, kalite standartlarının ve hizmetlerinin esnekliği belirleyen müşterilerdir. Sauleda, sürekli gelişim ilkesi ile yeni pazar arayışlarını sürdürmektedir.
Tarihçe
1897 yılında kurulan Sauleda, 1927 yılında otomotiv uygulamaları için fren silindirleri üretimini başlatmış ve yeni sürtünme balataları serisini ortaya koymuştur. Frenos Sauleda, İspanya'da sürtünme balataları üretimini yapan ilk şirkettir.

Sanayi Kapasitesi
Bugün, dördüncü kuşak tarafından yönetilen Frenos Sauleda, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.
Bunlar;
- Her türlü binek otomobil, taşıt, arazi taşıtları ve normal yol taşıtları için debriyaj balatalarından (toplam üretim kapasitesi, yılda 5.000.000 adet debriyaj balatası rakamına ulaşmıştır)
- Sanayi uygulamaları için özel sürtünme parçalarına kadar değişir.

Sürtünme Balataları
Frenos Sauleda S.A., standart ürünler için büyük siparişler ile daha özellikli parçaların seri üretimine olanak sağlayan esnek üretim sistemi ve rakipsiz kalitesi ile dünyanın önde gelen debriyaj balatası üreticilerindendir. Birçok sanayi ve tarım uygulamaları için geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet veren Frenos Sauleda, yeni formüllerin geliştirilmesi ve talep edilebilecek herhangi özel bir parçanın tasarımını da dahil olmak üzere uzman kadrolarla çalışan ve ileri teknoloji donanımlı bir Araştırma ve Geliştirme Departmanı'na sahiptir. Sauleda üretimini balataların bir diğer önemli özelliği de 0.5 mm.'den başlayarak 4 mm.'ye kadar farklı genişliklerde üretebilmesidir. Frenos Sauleda, aynı zamanda aşağıda belirtilen ebatlarda plaka balata üretmektedir. 400x400, 2 mm.'den 63 mm.'ye kadar kalınlıklarda
500x500, 3 mm.'den 25 mm.'ye kadar kalınlıklarda
650x630, 4.8 mm.'den 12.7 mm'ye kadar kalınlıklarda
- MM ve G95 kalitesinde Örgülü Debriyaj Balataları
- SA92 VE FAGM Fiber Debriyaj Balataları

Kalite ve Sağlık
Frenos Sauleda ürünleri, kuru ve yağlı ortamlarda mükemmel sonuç veren, çevreye zararsız ürünlerdir. Sürtünme oranı sabit aşınması minimum değerde olduğu için araç üstünde harika bir performans sergiler. Bunun yanı sıra Sauleda, özellikle debriyaj balatalarında kaşınma ve
deri tahrişinin başlıca nedeni olan cam elyafını içermeyen yeni ve özel formüller ile debriyaj balataları üretmektedir. Böylece, fren servisleri ve fren atölyelerinde çalışanların özellikle delik delme işlemleri sırasında ve sonrasında karşılaştıkları deri tahrişi, kaşınma ve solunum yoluyla oluşabilecek rahatsızlıkları en başından önlemeyi amaçlamıştır.

ARA
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön