Perçin Makineleri - berkaygold

İçeriğe git

Ana Menü

Perçin Makineleri

ÜRÜNLERİMİZ

PERÇİN  MAKİNELERİ

Pnömatik Perçinleme Makinesi RY-1000, RY-1001
Endüstriyel ve yarı endüstriyel araçlar ile binek araçlarda bulunan fren pabuçları ve debriyaj disklerini perçinlemek için kullanılan özel makinelerdir.
RY-1000 ve RY-1001 perçinleme makineleri, gücü, çabukluğu ve noktalar arasındaki mesafenin çabuk ayarlanabilmesi özellikleri nedeniyle fren pabucu ve debriyaj disklerinin perçinleme işleri için ok uygundur.
Kullanım Bilgileri
1- Makineyi pnömatik ağa gelecek şekilde, dış verilere bağlı olarak çalıştırınız.
2- Filtre grubunda bulunan soldaki kavanozu yağ ile doldurunuz.
3- 6 mm.lik bir perçin makinenin basınç kontrolü için bir test yapınız.( 6 mm.lik bir perçin için basıncı 6 kg.a ayarlayınız.)
4- Alt ve üst perçinleme uçlarını kullanacağınız perçine uygun olarak makineye takınız. (Bir önceki uygulamaya göre, 6 mm.lik bir perçin ucuna 11.5 mm. taban ucu takmalısınız.)
5- İlk testi yapınız ve basıncı perçinin baskı sonrası nihai durumuna göre artırınız veya azaltınız. Makine tam olarak ayarlandığında perçinlenerek parçayı yerleştirinin ve şu işlemleri gerçekleştirin: Daha önceden perçinleri yerleştirilmiş olan balata ve fren pabucunu, perçin kafası karşı ucun üstüne gelecek şekilde yerleştirin ve pedela basın. Böylece karşı uç perçini itecek ve balata fren pabucuna perçinlenmiş olacaktır.
Bakım
Çok özel bir bakım istememekle birlikte, makinenin pnömatik aksam ve parçalarının temiz tutulması ve haftada bir kez temizlenmesi gerekmektedir. Filtre grubu kavanozlarında her zaman yağ bulunmalı ve kavanozlar kuru tutulmalıdır.
Çakma İşlemi
RYME Perçinleme Makineleri, kendinden perçinleme kabiliyeti bulunan yeni ıstampa-zımba demirleme sistemi ile mükemmel bit tutuş ve kavrama sağlar. Balata fren pabucuna çakılma işlemi sırasında karşılaşılan olası sapma ve yamulma problemlerini önleyebilirsiniz.
Standart Ekipman
Her perçin makinesi, 4,5,6 ve 8 mm. için gerekli 4 adet standart vurma ucu ile 4 adet karşılama ucunu içermektedir.
Opsiyonel Ekipman
Sökücü zımba testi. Perçin çıkarma tabanı.
4 ve 5 mm.lik yıldız açma ıstampası ve tabanı.
5 ve 6 mm. perçinler için elastik perçinleme ıstampası.
RY-60 ve RY-90 gibi sert perçinler için ıstampa tabanlar.

   

ARA
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön